Minimalistyczne lustra także świetnie sprawdzą się w wnętrzu

Lustra.. lustra, lusterka. Projektując mieszkania dla moich klientów coraz częściej stawiam na lustra jako punkt centralny, główną ozdobę w danym pomieszczeniu. Ma to wiele zalet. Lustra – dobrze ustawione we wnętrzu, powiększą nam przestrzeń – to trick który stosuję namiętnie w małych mieszkaniach klientów, a szczególnie w małych łazienkach. Serio, lustra potrafią zdziałać cuda. A, że mieszkania w miastach są często maaalutkie, to jest coś o czym powinniście pamiętać.

 
O ile w salonie czy sypialni nie zawsze musi znajdować się lustro, o tyle w łazience jest to rzecz niezbędna, bez której nikt nie wyobraża sobie porannej rutyny. Można postawić na prostotę i umieścić minimalistyczne lustro do łazienki w prostej ramie lub bez niej. Jeśli natomiast ktoś ma duże poczucie estetyki i woli rozwiązania przyciągające wzrok, może zdecydować się na niestandardowe opcje, które dodadzą pomieszczeniu ekstrawagancji. Ramy luster do łazienki mogą przybierać przeróżne formy i kształty. Od prostych figur geometrycznych, aż po ręcznie wykonywane wzory w postaci listków, kwiatków oraz wielu innych finezyjnych zdobień. Oprócz jednego głównego zwierciadła w łazience, warto wyposażyć ją także w inne, mniejsze lustereczka – ozdobne tafle szkła na ścianie lub stojące, które łatwo można przenieść z jednego miejsca w drugie. W wielu przeciętnych, polskich mieszkaniach, a więc takich mających około 70-80 metrów kwadratowych, łazienki są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Projektanci często wychodzą z założenia, że lepiej jest zaprojektować większy salon niż poświęcać przestrzeń na łazienkę. W takich przypadkach polecamy umieścić lustro, aby tę przestrzeń optycznie powiększyć. Im więcej przeszklonej powierzchni, tym lepszy efekt końcowy. Warto zdać sobie sprawę z tego, że bez względu na wielkość tego pomieszczenia czy styl, w jakim jest urządzone, nie trzeba ograniczać się jedynie do rozwiązań prostych i czasami po prostu nudnych. Na rynku dostępne są lustra zawieszane, a także przyklejane bezpośrednio do płytek. W łazience można powiesić także zwierciadło oprawione w ozdobną ramę na przykład w złotym kolorze i może się to prezentować fantastycznie Wszystko zależy od aranżacji pomieszczenia.

Co więcej, niedawno zupełnie przestałam traktować lustra jak lustra – stawiam je w miejscach w których nawet nie za bardzo jest po co się przeglądać – nad kanapą, w kuchni. Traktuję je jako element dekoracji.

Dla fanów Feng Shui – lustra pięknie odbijają energię,  we wnętrzach w których jest o nią trudno, jednak rzeba uważać, aby nie ustawiać luster naprzeciwko okien – energia wpadnie i szybciutko ucieknie.

Zanim pokażę Wam co znalazłam Ciekawego do kupienia na naszej stronie internetowej – kilka inspiracji – boskie lustra które są funkcjonalne, ale i dekoracyjne.

Chcecie odmienić swoje wnętrze lub po prostu poznać jego potencjał? Szukacie niedrogiej metamorfozy w mieszkaniu? Zapraszam do współpracy.

MYVI MIRROR DESIGN.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart